Czy Clean Coal Energy w naszą przyszłość?

Obserwuj jak Ed Morris, starszy inżynier bo Energii, i Arlyn Petig, manager pole dla Alstom Power, Inc, pokaż nam wokół Elektrowni Pleasant Prairie (P4).

Dostajemy widok z lotu ptaka na tlenek azotu i SO2 systemy redukcji – które zarówno wychwytywania ponad 90 procent emisji – i CO2 projektowi Alstom pilot, który jest przechwytywanie 90 procent CO2 z 1.5 procent zakładu ogólnymi gazów spalinowych. Więcej wizyty tour.americaspower.org.


ThermoEnergy i ITEA S.p.A. Ogłosić plan przyspieszenia rozwoju czystych elektrowni węglowych w Stanach Zjednoczonych; Firmy będą akcje patentów i współpracować w celu wspierania rozwoju czystych węglowych elektrowni z ciśnieniem spalania technologii oksy-.

ThermoEnergy Corp. (OTCBB: TMEN) i ITEA S.p.A. ogłosił, że będą współpracować w celu wspierania, sfinansować, projektować i konstruować 50 Megawat (MW) instalacje pilotażowe i 320 MW obiekt handlowych w Stanach Zjednoczonych, przy użyciu technologii czystego węgla nazywane ciśnieniem oksy-spalania.

Celem jest przyspieszenie rozwoju węglowej bezemisyjnego wytwarzania energii elektrycznej. Te czyste elektrownie węglowe mogłyby umożliwić narzędzia do pali tanie i obfite węgiel, jednocześnie eliminując zarówno tradycyjny zanieczyszczenia (dwutlenek siarki, takie jak) z elektrowni węglowych i emisji dwutlenku węgla, które powodują zmiany klimatu. Ponadto, Technologia może być instalowane w istniejących elektrowniach węglowych. Poprzez konwersję do sprężonego oksy-spalania, energetyka mogą uniknąć zamykania wyniki starzenia węglowych urządzeń teraz zagrożone trudnych nowych przepisów EPA zanieczyszczeń, oszczędzając tysiące miejsc pracy i miliardy dolarów podatników. Czytaj więcej.


Czyste technologie węglowe Inżynieria
przez: Bruce G. Młynarz
wydawca: Butterworth-Heinemann, opublikowany: 2010-10-25
ASIN: 1856177106
EAN: 9781856177108
Ranking sprzedaży: 1226463
cena: $78.29 (nowy), $60.00 (używany)

Zaniepokojenie skutkami zanieczyszczenia powietrza, gazów cieplarnianych,, oraz wpływ globalnego ocieplenia stał się światowym problemem, który wykracza poza granice międzynarodowe, polityka, i odpowiedzialność społeczna. 2nd Edition Coal Energy Systems: Technologii czystego węgla opisuje nową generację procesów energetycznych, które ostro redukcji emisji do powietrza i inne zanieczyszczenia z węglowych elektrowni.

Węgiel to najbrudniejsze ze wszystkich paliw kopalnych. Podczas spalania, produkuje emisji, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia, tworzyć kwaśne deszcze, i zanieczyścić wodę. Z wszystkich atrakcji i badania otaczającej energii jądrowej, wodna, i biopaliw, wielu uważa, że ​​węgiel jest w końcu na jego drodze. Jednak, węgla wytwarza połowę energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Prawdopodobnie będzie nadal to robić tak długo, jak to jest tanie i obfite [Źródło: Energy Information Administration].

Węgiel zapewnia stabilność w cenę i dostępność, nadal będzie głównym źródłem energii elektrycznej, będzie głównym źródłem dla gospodarki wodoru pochodzącego wodoru, i ma potencjał, aby stać się ważnym źródłem paliw płynnych. Zachowanie i odnawialna / zrównoważonej energii są ważne w ogólnej energii, ale będą odgrywać mniejszą rolę w pomaganiu nam zaspokoić nasze zapotrzebowanie na energię dziś.

Dramatycznie zaktualizowany do potrzeb ciągle zmieniającym się rynku energii, Coal Energy Systems, 2nd Edition to pojedynczy polityki obejmującej źródło i inżynieria zaangażowane we wdrażanie tej polityki. Książka rozwiązuje wiele węgiel Tytuł interesów, od chemii węgla i przyszłego anatomii inżynieryjnymi elektrowni opalanej węglem do krawędzi tnącej czystych technologii węglowych badane i wykorzystywane dziś.

A 50% aktualizować na pierwszej edycji, ta nowa książka zawiera nowe rozdziały na temat procesów, takich jak wychwytywanie i sekwestracja CO2, Zgazowania ciężkich Cycle (IGCC) Systemy, Sproszkowany węgiel elektrowni i handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Istniejące materiały na światowej dystrybucji węgla i ilości, techniczne i polityczne dotyczące wykorzystania węgla, Technologie używane i rozwijana przez wykorzystanie węgla do produkcji ciepła, elektryczność, i chemikaliów o niskim wpływie na środowisko, wizja wykorzystania węgla oraz do 21 wieku, i bezpieczeństwa zawiera węgiel.

Czystych cieczy i gazowych z węgla na energię elektryczną
Zgazowania ciężkich Cycle (IGCC) Systemy
Sproszkowany węgiel Elektrownie
Zaawansowane węglowych Elektrownie
Technologia fluidalnym spalania
Wychwytywanie CO2 i sekwestracja

Zostaw odpowiedź