Je Clean Coal Energy v našej budúcnosti?

Pozrite sa, ako Ed Morris, senior inžinier We Energies, a Arlyn Petig, Pole manažér pre Alstom Power, Inc, nám ukázal okolo Pleasant Prairie Plant Power (P4).

Dostávame Birds Eye pohľad na oxidy dusíka a SO2 zníženie platieb – ktoré oba zachytenie viac ako 90 percent emisií – a Alstom CO2 pilotný projekt, ktorý zachytáva 90 percent emisií CO2 z 1.5 percent celkových elektrárne spalín. Viac na tour.americaspower.org.


ThermoEnergy a ITEA S.p.A. Oznámte plánu na urýchlenie vývoja čistých uhoľných elektrární v Spojených štátoch; Obe spoločnosti budú zdieľať patenty a spolupracovať na podporu rozvoja čistých uhoľných elektrární stlačeným kyslíkom a technológie spaľovania.

ThermoEnergy Corp. (OTC: Tmen) a ITEA S.p.A. oznámili, že budú spolupracovať pri presadzovaní, financovať, navrhnúť a postaviť 50 Megawatt (MW) poloprevádzkové a 320 MW komerčné zariadenia v Spojených štátoch pomocou čistej uhoľnej technológie tzv tlakové kyslíkové spaľovanie.

Cieľom je urýchliť rozvoj uhoľnej bezemisná výrobu elektriny. Tieto čisté uhoľné elektrárne by mohla umožniť napálite nástroje lacný a hojný uhlie, pričom prakticky eliminuje ako tradičné znečistenia (ako je oxid siričitý) z uhoľných elektrární a emisie oxidu uhličitého, ktoré spôsobujú klimatické zmeny. Navyše, technológie môžu byť dodatočne na existujúce uhoľné elektrárne. Prevedením na tlakové kyslíkové spaľovanie, Energetický priemysel mohol vyhnúť vypnutie skóre starnutia uhoľnej zariadenia teraz ohrozená ťažké znečistenie novými predpismi EPA, šetrí tisíce pracovných miest a miliardy dolárov daňových poplatníkov. Prečítajte si viac.


Clean Coal Strojárska technológia
podľa: Bruce G. Mlynár
vydavateľ: Butterworth-Heinemann, publikoval: 2010-10-25
ASIN: 1856177106
EAN: 9781856177108
Poradie predajnosti: 1226463
cena: $78.29 (nový), $60.00 (použitý)

Obavy z vplyvu znečistenia vzduchu, skleníkových plynov,, a vplyv globálneho otepľovania sa stala celosvetovým problémom, ktorý prekračuje medzinárodné hranice, politika, a sociálna zodpovednosť. 2. vydanie systémov Coal Energy: Clean Coal Technology opisuje novú generáciu energetických procesov, ktoré výrazne znižujú emisie do ovzdušia a iné znečisťujúce látky vypúšťané z uhoľných elektrární.

Uhlie je najšpinavšie zo všetkých fosílnych palív. Keď horí, produkuje emisie, ktoré prispievajú ku globálnemu otepľovaniu, vytvoriť kyslý dážď, a znečisťovať vodu. So všetkými záujmu a výskumu okolo jadrovej energie, vodné, a biopalív, mnohí si myslia, že uhlie je konečne na ceste von. Však, uhlie tvorí polovicu elektriny v Spojených štátoch a po celom svete. To bude pravdepodobne aj naďalej robiť tak dlho, ako je to lacné a hojnej [Zdroj: Energy Information Administration].

Uhlie zaisťuje stabilitu v cene a dostupnosti, bude aj naďalej hlavným zdrojom elektriny, bude hlavným zdrojom vodíka pre nadchádzajúce vodíkové hospodárstvo, a má potenciál stať sa významným zdrojom kvapalných palív. Zachovanie a obnoviteľné zdroje / udržateľná energia sú dôležité pre celkovú energetickú obrázku, ale bude hrať menšiu úlohu a pomôže nám uspokojiť naše energetické požiadavky nielen dnes,.

Dramaticky aktualizované tak, aby zodpovedali potrebám stále sa meniacom trhu s energiou, Coal Energy Systems, 2nd Edition je jediný zdroj krytia politika a inžinierstva sa podieľajú na realizácii tejto politiky. Kniha sa zaoberá mnoho uhlie súvisiace s predmetmi záujmu v rozsahu od chémie uhlie a budúce inžinierske anatómie uhoľných závodu na špici čistých uhoľných technológií, ktoré sú preskúmané a využívané dnes.

A 50% aktualizovať po prvom vydaní, Táto nová kniha obsahuje nové kapitoly o procesoch, ako je zachytenie a sekvestrácie CO2, Integrované paroplynové cykle (IGCC) systémy, Práškových uhoľné elektrárne a Carbon Emission Trading. Existujúce materiály na celosvetovom odbytu uhlia a množstvo, technické a strategické otázky týkajúce sa využívania uhlia, Použité technológie a vývoji za využívanie uhlia na výrobu tepla, elektrina, a chemikálie s nízkou dopadom na životné prostredie, vízia pre využitie uhlia až do 21. storočia, a bezpečnostné uhlie predstavuje.

Čisté kvapaliny a plynných palív z uhlia na výrobu elektrickej energie
Integrované paroplynové cykle (IGCC) systémy
Práškových uhoľné elektrárne
Pokročilé báze uhlia elektrárne
Fluidná technológia spaľovania
Zachytávanie CO2 a sekvestrácie

Required