Geleceğimizi Temiz Kömür Enerji?

Ed Morris olarak izleyin, Biz Enerjiler için üst düzey mühendis, etik ve marlin, Alstom Power için saha müdürü, A.Ş., Pleasant Prairie Santrali bize göstermek (P4).

Bir azot oksit kuş bakışı görünümü ve SO2 azaltma sistemleri olsun – hangi fazla iki yakalama 90 emisyon oranında – ve Alstom CO2 pilot proje, yakalama hangi 90 CO2 yüzde 1.5 Bitkinin genel baca gazlarının yüzde. Daha fazla ziyaret için tour.americaspower.org.


ThermoEnergy ve ITEA S.p.A. ABD'de Temiz Kömür Santralleri Kalkınma Hızlandırma Planı duyurun; Şirketler patent paylaşmak ve basınçlı oksijen-yanma teknolojisi ile temiz kömür yakıtlı santrallerin gelişimini teşvik için işbirliği yapacak.

ThermoEnergy Corp. (OTCBB: Tmen) ve ITEA S.p.A. onlar teşvik için birlikte çalışacağını açıkladı, finanse etmek, bir tasarım ve inşa 50 Megavat (MW) pilot tesis ve bir 320 Bir temiz kömür teknolojisini kullanarak ABD'de MW ticari tesis oksi-yanma basınçlı olarak adlandırılan.

Amaç kömür yakıtlı emisyonları serbest elektrik üretiminin gelişimini hızlandırmak için. Bu temiz kömür santralleri araçları ucuz ve bol kömür yanma devam sağlayabilir, hemen hemen geleneksel kirliliğe de ortadan kaldırırken (kükürt dioksit gibi) kömür santralleri ve karbon dioksit emisyonları, iklim değişikliğinin neden. Dahası, teknoloji mevcut kömür santralleri için entegre edilebilir. Basınçlı oksijen-yanma dönüştürerek, enerji sektöründe şimdi zor yeni EPA kirliliği düzenlemeler tarafından tehdit kömür yakıtlı tesisler yaşlanma puanları kapatılıyor önlemek olabilir, iş ve vergi mükellefi milyarlarca dolar tasarruf binlerce. Devamı.


Temiz Kömür Mühendislik Teknolojisi
tarafından: Bruce G. Değirmenci
yayımcı: Butterworth-Heinemann, yayınlanan: 2010-10-25
ASIN: 1856177106
EAN: 9781856177108
satış rütbe: 1226463
fiyat: $78.29 (yeni), $60.00 (kullanılmış)

Hava kirliliğinin etkileri üzerinde endişe, sera gazları, ve küresel ısınmanın etkilerini uluslararası sınırları aşan dünya çapında bir sorun haline gelmiştir, siyaset, ve sosyal sorumluluk. Kömür Enerji Sistemleri 2. Baskı: Temiz Kömür Teknolojileri keskin kömür yakan santrallerden hava emisyonları ve diğer kirletici azaltmak enerji süreçlerin yeni nesil açıklar.

Kömür tüm fosil yakıtların kirli olan. Yandı zaman, küresel ısınmaya katkıda emisyonu üretiyor, asit yağmuru oluşturmak, ve su kirletmez. Nükleer enerji çevreleyen ilgi ve araştırma her ile, hidroelektrik, ve biyoyakıt, Birçok bu kömür dışarı yolunda nihayet düşünüyorum. Ancak, Kömür günümüzde ABD'de ve dünya çapında elektrik yarısını oluşturur. Büyük olasılıkla bu nedenle sürece ucuz ve bol olduğu gibi yapmaya devam edeceğiz [Kaynak: Enerji Bilgi İdaresi].

Kömür fiyat ve yer istikrar sağlar, elektrik üretimi için önemli bir kaynak olmaya devam edecektir, Önümüzdeki hidrojen ekonomisi için hidrojen en önemli kaynağı olacaktır, ve sıvı yakıtların önemli bir kaynak olma potansiyeline sahip. Koruma ve yenilenebilir / sürdürülebilir enerji genel enerji resimde önemlidir, ama bize bugün enerji taleplerini karşılamak yardımcı daha az bir rol oynayacak.

Dramatik sürekli değişen enerji piyasasının ihtiyaçlarını karşılamak için güncellendi, Kömür Enerji Sistemleri, 2nd Edition, tek bir kaynak kaplama politikası ve bu politikanın uygulama sürecine katılan mühendisliği. Kitap kömür kimyası ve kömür yakıtlı santrali geleceği mühendislik anatomi bugün araştırılmış ve kullanılmaktadır kesme kenarı temiz kömür teknolojileri kadar ilgi birçok kömür ile ilgili konular ele.

Bir 50% ilk baskısı üzerinden güncelleme, Bu yeni bir kitap gibi CO2 yakalama ve tutma gibi işlemler yeni bölümler içerir, Entegre Gazlaştırma Kombine Çevrim (IGCC) sistemleri, Toz-Kömür Enerji Santralleri ve Karbon Emisyon Ticareti. Dünya çapında kömür dağıtım ve miktarına bağlı mevcut malzemeler, kömür kullanımı ile ilgili teknik ve politika konuları, teknolojileri ısı üretmek üzere kömür kullanan için kullanılan ve geliştiriliyor, elektrik, düşük çevresel etki ve kimyasal, de 21. yüzyılda kömür kullanan için vizyon, ve güvenlik kömür sunar.

Temiz Sıvılar ve Elektrik için Kömür Gaz Yakıtlar
Entegre Gazlaştırma Kombine Çevrim (IGCC) sistemleri
Toz-Kömür Enerji Santralleri
Gelişmiş Kömür Tabanlı Enerji Santralleri
Akışkan Yataklı Yakma Teknolojisi
CO2 yakalama ve tutma

Bir Yanıt bırak