Проверете нашата Изобретател и Огранок Блогови

Inventors Blog I suggest you check out my two other blogs to help independent inventors like yourself learn how to protect and make money from your inventions.
  • Inventor News and Tips!The latest news, tips, and how-to advice for independent inventors, претприемачи, and small business owners.
  • Independent Inventor’s ForumStories and how-to advice for independent inventors, претприемачи, and small business owners.

Дополнително, I have another blog to help affiliate marketers learn how to advertise and make money selling our products.

Each blog has valuable information not found in the other blogs.

Add to Technorati Favorites


inventors blogs affiliate marketing blogs пронаоѓачи вести и совети пронаоѓачи вести пронаоѓачи совети независни пронаоѓачи независни пронаоѓачи блогови независни пронаоѓачи форуми совети за пронаоѓачи пронаоѓачи совети рекламирате Филијалата на производи рекламирање приклучат производи продаде Филијалата производи продаваат Филијалата производи Филијалата на производот маркетинг блогови Филијалата маркетинг блогови

Наоѓање на семе пари за да почне вашиот нов бизнис сега!

Inventors Blog Имам разговаравме со многу независни пронаоѓачи и други претприемачи кои се обидуваат да почнат нов бизнис врз основа на нивниот изум или нов производ идеја.
Што е нивен најголем проблем… земе диви се погоди… недостаток од финансиски средства за да го направат нивниот бизнис соништа!

И, Јас имам направено сите на нозете нагоре-пред да ја напишам оваа аудио CD и соодветните пополни-во работна книга која објаснува како можете да добиете семе пари за да почне вашиот нов бизнис.

Кликнете на видеото подолу за да дознаете повеќе.
Finding Seed Money Video Screen Shot

Земете ја вашата копија денес!

Проверете ја нашата други производи.

Add to Technorati Favorites

производи за пронаоѓачи се најдат семе пари наоѓање на семе пари се најдат инвеститори започнете бизнис започнете мал бизнис започне вашиот нов бизнис наоѓање на семе пари за да почне вашиот нов бизнис сега наоѓање семе пари за да почне вашиот нов бизнис пронаоѓачи водат независни пронаоѓачи водичи пронаоѓачи независни пронаоѓачи претприемачи започнете нов бизнис пронајдоци нов производ идеи недостаток на средства семе пари започнат нов бизнис започнете мал бизнис Како да започнете мал бизнис аудио ЦД-а работни книги најде приватни инвеститори напишете бизнис предлози јавите инвеститорите бизнис предлози преговарање бизнис сопственост управување со бизнисот пост-договорот прашања помош од владата

Никарагва Роден Пронаоѓач Хозе Кастиљо се надева да стиска неговиот пат кон нивното богатство

Jose Castillo Хозе Кастиљо е импресивен млад човек кој ужива бокс да го задржи самиот во форма. Во неговите сопствени зборови “Секогаш кога ќе добие шанса сакам да слета неколку удари на круша или притиснете на брзина торба или скок јаже.” Сепак,, и покрај неговата љубов кон бокс, тој е нежен, семеен човек.
Јас неодамна се сретна Хозе преку мојот Фејсбук група Независни пронаоѓачи – Помагаат пристигна! каде што тој ми кажа за неговиот нов спортски изум наречен "панта рекети". И, непотребно да се каже, Јас бев заинтригиран и мораше да дознаете повеќе за Хозе и неговиот пронајдок.

Jose was born in Managua Nicaragua in 1979 и дојдоа во САД со своето семејство во 1980 како мало дете. Тој го сакаше и спортуваа вклучувајќи кревање тежина и бокс сите од својот живот. Дополнително, тој е "роден изумителот". Како Хозе го стави “Отсекогаш сум имал идеи во мојата глава и јас сум навистина иноватор на сè.” Тој сега има неговото семејство, вклучувајќи сопруга и трите деца.

На зглоб рекети беше 'зачнат’ пред околу две години, кога Хозе сакаше да се обиде нов спорт, па тој почна да игра ракомет во локалната racquetball суд. Таму тој излезе со идејата за комбинирање на бокс со racquetball. “Ми се допаѓа да пробаат нови работи, но никогаш не се обидел да одиме напред со нив, бидејќи на стравот [но] бидејќи економијата доби лоши почнав да се обидуваат некои идеи.” Тој направи две зглоб тенис во тоа време, а остатокот е историја.

Секој зглоб рекети во основа е круг рамка за 18 инчи во дијаметар низ кои стрингови се навој во излежан модел сличен на тенис или racquetball рекети. А форма на буквата У рачка е централно прицврстена за конструкцијата зад жици.

Пар на панта тенис се одржуваат од страна на секој играч, по еден во секоја рака во предниот дел на соодветните стави на Запалената. Вие во основа "борба’ со топката од удирање тоа против еден ѕид или во racquetball суд. Алтернативно, можете да играте против противник со користење на истите правила како и во racquetball. Или создава интензивен тренинг

Играта може да се игра со користење на различни големина топки да се создаде различни тренингот рутини. На пример една поголема, потежок топката се користи за сила обука. Помал, побрзо топката се користи за да се зголеми рака брзина и координација.

Како за иднината, Jose би сакале да ги лиценцираат своите зглоб рекети на компанијата се вклучени во фитнес индустријата. Но Jose вели дека тоа тешко да се добие една компанија заинтересирани, бидејќи тој се чувствува најмногу се скептични за пронајдоци од нови пронаоѓачи.

Уште, Хозе е оптимист и многу упорен. Како што вели тој “ни Жителите на Никарагва се тешко работници” Тој сака зглоб рекети да се користи од страна на спортистите или обука метод за боксери. “Знам дека овој производ ќе биде голем хит, евентуално создавање на нов спорт.”

Хозе, исто така, има неколку други пронајдоци, повеќето имаат врска со спортот. Всушност, тој го формирал своја компанија Нови Skool Спорт, Inc. да се промовира и на пазарот неговите пронајдоци.

И јас сакам својот однос кон остварување. Како неговиот веб-сајт држави “Наша цел е да се донесе на забава во обука.” Му посакувам среќа во остварувањето на таа… тоа е токму она што денес е седентарен, прекумерна тежина општество треба. Замислете повеќе луѓе добивање здрави’ бидејќи тие уживаат остварување.

Додека зборував со Хозе, Сакав да добие "нехиспанското перспектива’ за своите искуства измислување во надеж дека на помагање на други пронаоѓачи на нехиспанското наследство со било уникатен проблеми со кои може да се судрите. Затоа, Го прашав Хозе тоа прашање.

Одговор на jose беше донекаде изненадувачки за мене, “Но никој од членовите на моето семејство верувам дека може да се случи. Повеќето од нив велат, "Дека ако сте бели американски можете да ги правите нештата како што. Но, бидејќи вие не сте само се спогоди за било работа и се грижи за вашето семејство. Вие сте сонување.’ Знам дека тие се добронамерни но одбиваат да решат за тоа. Јас ќе се направи тоа и јас не се плашам да сонуваш големи. Ова е Америка земја на имигранти. Јас се Никарагва би можело да биде предност на крајот.”

Ми се допаѓа неговиот оптимизам. Ајде да му помогне да докаже дека етничката припадност нема место во успехот или неуспехот на пронаоѓачи во профитирање од нивните пронајдоци!

Конечно, Го прашав Хозе ако има било какви совети за нови пронаоѓачи да се избегнат некои од проблемите тој се сретнал. Тој одговорил “Dona € ™ т да престане да сонува, задржи верувајќи и никогаш не се откажуваме. Имаат верба во вашите одлуки, така што ќе Dona € ™ т двоумете на преземање на следните чекори. Пронаоѓачи се тврдоглави луѓе и тоа е она што ни прави брилијантен.”

И, Не можам да се расправаат со кои… и Му благодарам на Хозе за споделување на неговата приказна.

Можете да се јавите Хозе во Њу Skool Спорт, Inc. 1-786-271-7306 или преку неговиот веб-сајт www.newskoolsports.com.

Со почит,

Брајан Р. Rayve
Сопственик, InventionPatenting.com

P.S. Тука е најновата видео покажува зглоб рекети на Jose во употреба.Add to Technorati Favorites

Никарагва роден пронаоѓачи Никарагва Никарагва пронаоѓачи пронаоѓачи на jose Кастиљо бокс Вреќи Крушки скок јажиња Фејсбук групи независни пронаоѓачи независни пронаоѓачи помагаат пристигна нова спортска пронајдоци спортски пронајдоци зглоб рекети пронајдоци Манагва Никарагва игра спорт спортување кревање тежина пронаоѓачи иноватори иновации ракомет racquetball ракомет судови racquetball судовите racquetballs тенис тенис racquetball тенис racquetball правила вежбање тренингот рутини рака брзина координација лиценца лиценцирање фитнес индустријата Жителите на Никарагва спортисти методи за обука боксери нови спортски нови Skool спортски промовира пронајдоци промовирање пронајдоци пазарот пронајдоци маркетинг пронајдоци вежба остварување обука добивање здрави се здрави се поздрава добивање поздрав шпанска перспектива измислување нехиспанското наследство Америка имигранти етничка припадност профитирање од пронајдоци профит од пронајдоци нови пронаоѓачи

Одлука помошник на пронајдувачот прави Почнувајќи Down вистинскиот пат Лесно!

InventionPatenting.com Icon Пронаоѓачи се често збунети околу тоа што најдобриот курс на дејствување да се земе да се заштити и профит од твојот изум, или нов производ идеја. И, Вие сте пристигнаа на вистинското место.
Нашите нови “Одлука на пронајдувачот е помошник” подолу е дизајниран за да ви помогнеме во вистинската насока. Едноставно одговори на некои основни прашања за вашата конкретна ситуација, а ние ве известам за она што опции се најдобро за вас.

Ќе добиете вашиот сопствен “Одлука на пронајдувачот е помошник Злоупотреба” по e-mail во рок од 1-3 работни дена.

Тоа е апсолутно слободен, па имате ништо друго да губи!

Ние го цениме вашата приватност. Вашата информација е доверлива на никогаш нема да бидат продадени или не е поинаку предвидено со трети страни.

Одлука на пронајдувачот е помошник

Откако ќе завршат “Одлука на пронајдувачот е помошник” кликнете тука да видите некои понуди за нашите производи и услуги дизајнирани специјално за независни пронаоѓачи како тебе.

Со почит,

Брајан Р. Rayve
Сопственик, InventionPatenting.com

Add to Technorati Favorites

Одлуката изумител асистент пронаоѓачи одлука асистент пронаоѓачи заштита на пронајдоци профит од пронајдоци заштити нови производи заштитат одлука нов производ идеи изумител асистент извештаи пронаоѓачи одлука асистент извештаи пронајдоци

Британски иноватор Тони Waithe опстојува и покрај многуте предизвици!


Fire Escape Ladder

Еден член на мојата Фејсбук група “Независни пронаоѓачи – Помагаат пристигна!“, Тони Waithe, неодамна ми кажа неговата приказна на обиди и страдањата во добивање неговите пронајдоци на пазарот во Велика Британија.

Иако тој веќе доби доста вниманието на медиумите за неговите пронајдоци, Се надевам дека станува неговата приказна надвор му помага да постигне поголем успех и им помага да ги мотивира други пронаоѓачи кои се борат правење на пари од нивните пронајдоци.

Борбата да се добие својот оган избега скала (прикажан погоре), наречен “Големото бегство Лествичник” на меѓународниот пазар се многу тестирање патување да го кажам барем.

Како Тони држави во на зборови: “Во текот на моето истражување во однос на градежните регулативи за домови во сопственост на сопственици кои купуваат имоти за изнајмување на станарите, Јас открив дека повеќето од својствата не биле во согласност со правилата во однос на куќи претворени во четири – пет станови.

Правилата велат дека сите станови над 4.5 метри од приземјето мора да имаат средно средства за бегство во случај на сериозна пожар што може да го блокира главен излез од зградата.

Факт е никој од многу милиони домови имаат втор пат за бегство за себе или за своите најблиски и резултатот е дека народи животи се изложени на ризик (која е здравјето и безбедноста загриженост) и против нивните човекови права да бидат сместени во пристојни и безбедни дома.

Осигурителни компании може да имаат корист преку обезбедување на своите клиенти со полиса за осигурување која ги охрабрува своите клиенти да имаат оган бега инсталирано во своите домови. Осигурителните компании треба да одбие да се осигура своите клиенти, ако овие стандарди не се исполнети.”

Големиот Бегство Скалите се чуваат уредно и компактно под прозорецот праг од внатрешноста на секоја спална соба или зграда додека е потребно во пожар. Тоа може да се користи од прозорецот, балкон, или дури и покривот врвот на секоја зграда и е лесна за употреба. Корисникот едноставно турка уред за прицврстување кон ѕид, тогаш ролни Велики Бегство Скалите кон прозорецот праг или полицата.

Со еден протурка, на stowed скалилата е исфрлена однадвор додека шарки цврсти скалила дел излегува и надолно прилагодување, така што рачка / пети парче доаѓа да се одморат на ѕидот надворешноста на зградата. Корисникот чекори кон платформа и се наоѓа на прв ѕвони на скалилата дел. Додека го држите кон двете главни поддршка шини, корисникот намалува тежината на неговото / нејзиното тело надолу кон скалилата секција потоа се искачува по скалилата на безбедноста на земјата.

Тони е снабден производител да се направи својот Големото бегство скали, има алатките трошоци, производ на трошоците, и цел продажна цена.

Тука се и неговите фрустрации во неговите сопствени зборови: “Често слушам од бизнисмени сум сретнал дека тие сакаат мене да обезбеди конкретни наредби пред тие ќе инвестира но јас сум на заклучок дека јас не би требало да се инвестира ако би можел да обезбеди такви наредби од мене.

Она што навистина е потребно е некој или организација која верува во мене и уште поважно верува во мојот производ дизајни да инвестираат во својата рана фаза, така што моите производи можат да бидат лиценцирани и наредби може да се утврди.

Јас искрено верувам дека ако можам да најдам вистинските луѓе или организација за поддршка на мојата наградуваниот производи и снабдување ме со поддршка и средства, така што меѓународната ПР кампања може да биде изграден за снабдување на големите компании, кои би можеле акции и продажба на оган избега , дека сите ние ќе биде победа-победа за сите кои се вклучени.

Те молам помогни ми да им помогне на масите ги направат своите домови побезбедно место за живеење внатре”

Можете да се јавите Тони преку неговиот Фејсбук е-мејл.

Со почит,

Брајан Р. Rayve

P.S. Тука се и некои видео клипови на Тони интервјуа за медиумите.


Тони Waithe, Приказната, на патувањето, Мисијата

Тони Waithe и оскаровецот Валас и Gromit на БиБиСи Њуз зборуваме за пронајдоци, Научниот музеј, и како деца може да почне да биде повеќе инвентивни во 21 век.

Тони Waithe се интервјуирани од страна на повеќето познати Британија за Голем мајстор на Инвенција Тревор Bayliss на Канал Четири ТВ “Големиот Појадок Покажи” презентирани од страна на Фил Jupitus.

Порака до владите ширум светот за поддршка на пронаоѓачи


Add to Technorati Favorites

Британскиот пронаоѓачи Тони waithe оган избега скали независни пронаоѓачи независни пронаоѓачи помагаат пристигна пронајдоци Велика Британија Големото бегство скала градежни регулативи земјопоседници својства апартмани средно средства за бегство пожари главен излез згради домови здравствени проблеми загриженоста за безбедноста осигурителни компании полиса за осигурување оган бега прозорец прагови балкон покриви корнизи скали од јаже, крута скали надворешните ѕидови платформи скалила скали алатките трошоците производ трошоците Целна продажните цени производ дизајни лиценца ПР кампањи интервјуа за медиумите Валас и Gromit BBC News инвентивни Голем мајстор на пронајдокот Тревор bayliss голема појадок шоу Фил jupitus пронаоѓачи

Компании кои можеби ќе сакате да лиценца или купи вашиот пронајдок!

Една од најтешките предизвици со кои се соочуваат од страна на независни пронаоѓачи и претприемачи е да се најде компании кои сакаат да ги лиценцираат или купи правата за нивните пронајдоци или нов производ идеи.

И, нашите Крајната Пронаоѓач ресурси вклучува дел Компаниите кои што земале производ поднесоци од независни пронаоѓачи што наведува на такви компании. Имајте на ум дека овие не се изум маркетинг компании. Наместо тоа, тие се вистински производители со свои производни линии кои сакаат да додадете нови производи и покажале дека тие се подготвени да разговараат со пронаоѓачи за додавање на нивните производи.

Но, прво, не заборавајте да се заштити вашиот пронајдок со поднесување на привремени патент па имате “патент” (ИЕ. сериски број и датум на поднесување за вашиот пронајдок на патент канцеларија). Може да поднесе привремена патент за користење на нашата патент подготовка услуга или користење на нашата Привремени патент поднесување комплет.

Дополнително, можете да го користите Non-Disclosure/Non-Compete (НД / NC) Договор (види вашиот патент адвокат или да направите пребарување на интернет, за слободна еден) ако одредена компанија ќе потпише еден. Ова ви дава непосредна договорна заштита ако компанијата открива или произведува твојот изум, или нов производ идеја. Затоа, не треба да се почека до патент ќе се издаваат на вашиот пронајдок (неколкугодишен процес и вашата идеја не може да се патентираат) да се запре компанија од разлепване твојот изум, или нов производ идеја.

Сепак, повеќето поголеми компании имаат свои откривањето договори и не ќе ви овозможи да ја поднесете вашата пронајдок или нов производ идеја, освен ако не го потпише. Овие откривањето договори обично наведуваат дека вашиот производ откривање на нив не се доверливи и дека само заштита (ако било) е дека обезбедени преку U.S. Патентен завод (оттука вашите претходни поднесување на привремени патент).

Главната причина што поголеми компании имаат такви откривањето договори е дека тие се развивање на нивните сопствени производи во куќата и не сакаат да подоцна тврдат дека откриле еден производ за нив дека тие веќе биле во развој на сопствените.

Имајте на ум дека се додека можете да го користите НД / NC договор сам како договорна заштита од постоење на вашиот пронајдок украдени од страна на компанијата, немате “патент” и на тој начин овој приод е повеќе ризично. Понатаму, ако немате “патент” ниту пак потпишан НД / NC договор пред поднесување на вашиот пронајдок или нов производ идеја, тогаш сте сами поставување за да го горат. Имајте на ум дека ова е генерална изјава на совети и во никој случај не е наменета да се одразуваат врз било partuicular компанија или поединец.

Исто така, бидете сигурни да направите вашата домашна прв на секоја компанија се размислува на приближување. Погледне во нивниот производ линија(на) да бидете сигурни дека вашиот изум или нов производ идеја е добар се вклопуваат. Кои се нивните производи доставување барања? Тие ќе потпишат НД / NC договор?

Повторно, тука е линк до нашата крајна Пронаоѓач ресурси:
http://www.inventionpatenting.com/ultimate-inventor-resources.html

и на нашите “Компаниите кои што земале производ поднесоци од независни пронаоѓачи”:
http://www.inventionpatenting.com/companies-that-accept-new-products.html

Со почит,

Брајан Р. Rayve
Сопственик, InventionPatenting.com

P.S. Бидете сигурни да побарате од вашиот патент адвокат или да прочитате нашите други мислења за последиците од “јавно објавување” со тоа што не со помош на НД / NC договор при испраќањето на твојот изум, или нов производ идеја да се компании или други лица (дури и ако имате “патент”).

Add to Technorati Favorites

независни пронаоѓачи претприемачи лиценца пронајдоци нов производ идеи крајна пронаоѓач ресурси компании кои што земале производ поднесоци од независни пронаоѓачи компании кои што земале производ поднесоци изум маркетинг компании маркетинг компании производители производни линии нови производи пронаоѓачи производи заштита на вашиот пронајдоци привремени патент апликации патент сериски број датумот на поднесување патентен завод привремени патенти патент подготовка услуги поднесе привремени патент привремени патент поднесување комплет 2010 привремени патент поднесување комплет патент поднесување комплет привремени патент поднесување комплет привремени патент комплет привремени комплет non-disclosure/non-compete договори необјавување договори неконкурентска договори патент адвокат пребарување на интернет договорни заштита нов производ идеи патенти патентираат необјавување договори производ откривање u.s. патент канцеларија нас патент канцеларија патентен завод датотека привремени патент апликации датотека патенти развијат производи договорни заштита производни линии производ поднесување барања inventionpatenting.com јавно објавување

Независни пронаоѓачи треба да ги поднесат своите сопствени привремени патент Апликации?

Provisional Patent Application Filing Kit Јас неодамна испратени информации за новите Привремени патент поднесување комплет 2010 во неколку социјално вмрежување групи кои се доминантни со патент адвокати на некоја популарна социјално вмрежување веб-сајт.

Неколку негативни коментари беа добиени за пост дека врти околу идејата за “Зошто ви помогнеме пронаоѓачи да подготват свои апликации за патенти… тоа е како да го прават свој уредување, фризури, или хирургија!”.

И, одат фигура… уредување може да се научи лесно доволно кога ќе немаат пари да платат landscaper! Истото со сечење на косата. Јас би исцртување на линија на не-it-yourself хирургија, иако!

Тие продолжуваат… “Пронаоѓачи ќе заврши со привремени патент што не е овозможување на (ИЕ. недостасува критични информации за нивниот изум) или недостасуваат некои други правни технички и тие нема да бидат во можност да ја користите апликацијата како основа за поднесување алатка патент” (кој може да издаде како патент поднесува во рок од патент на една година чека’ временски период affored од страна на привремени патент апликација).

Мојот одговор на нив и да ви е ова… тие се апсолутно во право. Очигледно, професионално подготвени привремени патент е најдобро… ако пронаоѓачот може да си дозволат на трошоците. Искусен патент адвокат (најмалку 2-3 години на обука под ветеран патент адвокат… не самоук) знае како да се опише пронајдоци во детали и имаат цртежи или скици подготвени дека прикажи ги сите критични аспекти на пронајдокот вклучувајќи различни верзии или embodiments него.

Сепак, многу независни пронаоѓачи не можат да си дозволат $1,500.00 да $3,500.00 надоместокот што патент адвокати задолжен да подготви привремени патент (Забележете дека ние наплаќаат значително помалку – само $477.00 професионално да се подготви привремени патент за вас, вклучувајќи скици или цртежи). Многу од овие пронаоѓачи уште поднесе привремени патенти се… Честопати резултира со недоволно откривање или друго правно технички не се почитува.

И, на Привремени патент поднесување комплет 2010 е дизајниран да дава такви пронаоѓачи разумен шут на поднесување добра патент себе… по разумна цена. Сметам дека за независна пронаоѓачи на правото информации во лесно-за-читање-и-се следат формат со сите форми е подобро од нив “winging го” како многу независни пронаоѓачи се направи.

Се надевам дека ова ги разјаснува целта на Привремени патент поднесување комплет 2010 и кој треба да го купите.

Со почит,

Брајан Р. Rayve
Сопственик, InventionPatenting.com

Add to Technorati Favorites

привремени патент поднесување комплет 2010 привремени патент поднесување комплет привремени патент поднесување комплет привремено поднесување комплет патент поднесување комплет патент адвокати за социјално вмрежување пронаоѓачи патенти привремени патент привремени патенти не овозможува патент објавување пронајдоци Нови апликации за патенти патенти патент патент цртежи независни пронаоѓачи

Привремени патент поднесување комплет 2010

Provisional Patent Application Filing Kit Имам разговаравме со многу независни пронаоѓачи кои сакаат да добијат “патент” за нивните пронајдоци по разумна цена, но немаат идеја каде да одат, или како да го стори тоа.

Додека подготовка и поднесување на свој привремен патент не е “ракета науката” и е во рамките на вештини кои повеќето луѓе поседуваат, постојат голем број на работи кои што треба да знаете да го направи тоа право. Зошто не го направи тоа право со добивање на информации што ви треба… на а номиналната цена?

И, новиот Привремени патент поднесување комплет 2010 Ви обезбедува со комплетна упатства и обрасците да се заклучи во “патент” за вашиот пронајдок на U.S. Патенти и трговски марки! Вклучува инструкции за поднесување електронски и по пошта.

Повеќе, Ако цел сега, ќе добијат две бонус производи: “Прави свој професионален квалитет на патенти Барај… СЕГА!” и “Прв вашите производи во голема кутија Трговија на мало… СЕГА!”.

Овие се одлични другари на Привремени патент поднесување комплет дека соодветно ви покаже како да се утврди дали или не да се обиде да го патентира вашиот нов производ идеја и како да се добие вашите производи во големи трговците на мало како Вол-Март, К-Март, и повеќе.

Јас ве поттикнуваме да го провериш во:

http://www.inventionpatenting.com/provisional-patent-kit.html

Со почит,

Брајан Р. Rayve
Сопственик, InventionPatenting.com

Add to Technorati Favorites

привремени патент поднесување комплет 2010 привремени патент поднесување комплет привремени патент поднесување комплет привремено поднесување комплет патент поднесување комплет независни пронаоѓачи патент пронајдоци u.s. патенти и трговски марки u.s. патентен завод ни патенти и трговски марки ни патент канцеларија привремени патент апликации бонус производи прави свој професионален квалитет на патент пребарување сега прави свој професионален квалитет патент пребарување сега се прави на својата професионална патент пребарување направи свој патент пребарување добивање на вашите производи во голема кутија трговците сега добивање на вашите производи во трговците на мало

Прв вашите производи во голема кутија Трговија на мало… СЕГА!

Getting Your Products into the Big Box Retailers NOW! Имам разговаравме со многу независни пронаоѓачи и други претприемачи кои сакаат да добијат нови производи во “Голема кутија трговците на мало” како што се Вол-Март, Costco, Насловна депото, К-Март, PETCO, Sears, J.C. Penney, и другите, но немаат идеја како да го стори тоа.

И, Решив самата да правам некои истражувања за да се види она што е потребно да се квалификува и да ги достават производите на голема кутија трговците на мало.

Бев изненаден од сето она што го научиле и решив да напишам аудио CD со соодветните пополни-во работна книга која објаснува како можете да добиете на вашите производи во голема кутија трговците на мало.

После слушање на мојата нова аудио ЦД “Прв вашите производи во голема кутија Трговија на мало… СЕГА!”, ќе знаеш на основите на голема кутија мало, како да се поврзеш трговците на мало, и како да се стане Вол-Март, Costco, Насловна депото, К-Март, PETCO, Sears, и J.C. Penney снабдувач.

Јас ве поттикнуваме да го провериш во:
http://www.inventionpatenting.com/inventors-guide-big-box-retailers-cd.html

Со почит,

Брајан Р. Rayve
Сопственик, InventionPatenting.com

Add to Technorati Favorites

производи голема кутија трговците на мало пронаоѓачи независни пронаоѓачи претприемачи нови производи поднесете производи аудио ЦД-а работни книги голема кутија мало контакт трговците стане добавувач добивање на вашите производи во голема кутија трговците на мало независни пронаоѓачи водичи водичи независна пронаоѓач независна пронаоѓачи водич за добивање на вашите производи во водич на голема кутија трговците на мало независно изумителот на добивање на вашите производи во голема кутија трговците на мало Брајан Р. rayve Брајан rayve inventionpatenting.com inventionpatenting пронајдок патентирање

Комуницирате со другите пронаоѓачи од целиот свет на нашите нови независни пронаоѓачи форум!

Сакав да се постави на редовни форумот (наместо на блог) каде независни пронаоѓачи од целиот свет можат да ги споделат своите искуства патентирање и маркетинг на своите пронајдоци или нов производ идеи. И, тоа е конечно тука.

Форумот е повеќејазичен на двете на предниот крај (разгледување на форумот) и на задниот крај (вашиот профил да се направи мислења) па можете да разговарате со пронаоѓачи од целиот свет на нивните мајчини јазици!

За да го видиш мислења на предниот крај во некоја од 42 јазици, едноставно кликнете на опаѓачкото мени во горниот лев агол на секоја веб-страница на форумот. Можете да го поставите јазикот на задниот крај, кога ќе се регистрирате како нов корисник.

Пронаоѓачи се пионери… па бидете меѓу првите да се регистрирате и да ја објавите на нашите независни пронаоѓачи форум.

Пријавете се за нашиот Независни пронаоѓачи форум од страна на кликнување тука.

Со почит,

Брајан Р. Rayve
Сопственик, InventionPatenting.com

P.S. Бидете сигурни да се дозволете ми да знам што дискусија теми и категории што би сакал на: Forum@InventionPatenting.com.

Add to Technorati Favorites

пронаоѓачи комуницирате со пронаоѓачи независни пронаоѓачи форумот пронаоѓачи форумот независни пронаоѓачи патентирање пронајдоци маркетинг пронајдоци нов производ идеи повеќејазична форум повеќејазична форум мајчин јазик inventionpatenting.com