Lost vynálezce Notebook a “Chudák je Patenty”… Oh My!

Nedávno jsem dostal otázku od nezávislého vynálezce, jako jste vy, kteří čelí zdánlivě vážnou situaci a nevěděl, s tím mám dělat.

Ona byla vynalézat již několik let a stále vynálezcův notebook a “chudák patenty” ale ztratil je. V případě, že nevíte, co chudáka patent… že je místo, kde vynálezce dá psát-up a náčrtky (tzv. zpřístupnění) jejich vynálezu v obálce a maily si to pro sebe. Ještě zalepené obálce s razítkem si ponechá vynálezce údajně zajistit nějakou formu právní ochrany vynálezu a vynálezce.

Ona se obává, že její vynálezy bude odcizena někým zjištění notebook nebo některý z několika společností, které se v poslední době odesílali zveřejnění jejích vynálezů, že již nemají “důkaz” ona je vymyslel. Diví se, zda existuje něco, co se může udělat pro ochranu sebe, jak se počítá z těchto vynálezů pro její budoucí živobytí.

Moje odpověď na ní je, že chudáka patent je”městská legenda” a je bezcenné poskytuje nějakou ochranu pro vynálezce an své vynálezy. Podobně, Zatímco její vynálezce notebook byl dobrý připomínka o podrobnostech jejích různých vynálezů, to žádnou ochranu pro ni nebo jejím vynálezům, protože nebyl notářsky nebo svědkem.

Spíše, vynálezci měli mít vynálezcův notebook vyrobený z trvale vázán notebook, druh, ve kterém není možné přidat ani stránky můžete odstranit stránky, aniž by bylo zřejmé, že stránka byla odstraněna. Nejlepší notebooky jsou o 1/4 palec tlustý s 8-1/2 podle 11 palcové stránky jsou k dispozici na některý z velkých obchodech s kancelářskými potřebami, jako Staples nebo Office Depot.

Zhotovujeme geometrické plány, napsat popis, a slepí všechny fotografie, které jste vzali svého vynálezu(s) na stránkách. Použít nové stránky pro zahájení každého nového vynálezu. Následně číslo stránky ve spodní části a musí mít notářsky ověřený notebook na poslední stránce jste použili. Můžete mít notářsky ověřené u místní banky notářem, který je obvykle bezplatná služba.

Můžete použít zbývající notebook stránky načrtnout a popsat další vynálezy a vylepšení stávajících vynálezů jste přišli. Vyjádřete svůj notebook notářsky na novém poslední stránky, kterou jste použili pokaždé, když významnou aktualizaci do vašeho notebooku (IU. když přidáte nový vynález nebo značnému zdokonalení stávajícího vynálezu).

Proč byste měli mít vynálezcův notebook? Dobře, vám být jasné,… NENÍ patentová přihláška a váš vynález není “patent”. Spíše, vynálezce notebook má přísně omezené použití… jako důkaz své datum početí vašeho vynálezu(s), ale pouze ve Spojených státech amerických (Spojené státy americké). To je proto, že ve Spojených státech, musíte být vynálezce získat platný patent a pokud je spor o tom, kdo je první vynálezce, U.S. Patentový úřad připouští důkaz inventorship jako notářsky vynálezce notebooky (ale ne vašeho chudáka patenty).

Všimněte si také, že nemůžete “antedatovat” svého vynálezce notebook, když jste původně koncipovaný svůj vynález(s)… dostanete jen datum notářské jako důkaz o datu početí vašeho vynálezu(s).

Alternativně k notářské, můžete mít svého vynálezce notebook podepsáno a datováno (svědkem) dva lidé, nejlépe lidé, kteří nemají žádnou peněžní nebo jiný zájem na svůj vynález(s).

S pozdravem,

Brian R. Rayve
Majitel, InventionPatenting.com

P.S. Můžete zamknout “patent” za rozumnou cenu od podání prozatímní patentová přihláška.

Add to Technorati Favorites

Vynálezce přenosného chudáka patenty vynalézat vynálezci Vynález write-up vynález nastiňuje vynález zveřejnění vynálezy právní ochrany zveřejnění vynálezů městské legendy ochrana vynálezů vynálezců skici popsat vynálezy zlepšení stávajících vynálezů nové vynálezy patentové přihlášky patent Datum koncepce platných patentů vynálezcům prvních nás. patentový úřad doklad o inventorship koncipován vynálezů

2 myšlenky na "Lost vynálezce Notebook a “Chudák je Patenty”… Oh My!
  1. Bylo mi řečeno, U.S. Pošta, GOV. a oni řekli, že je to způsob, jak ochránit nápad! Nyní, když U.S. Gov. vydal, Poorman soudních příkazů, takže mi bylo řečeno, že byli povoláni, a jsou k ničemu, co je důvodem pro ně v první řadě? A můžu žalovat, pro klamán U.S. Gov. Pošta? A co o náhrady?

Dovolená jeden Namítat