Jeżeli niezależnych wynalazców Przygotowanie i plików własnych aplikacji zastrzeżenia wzoru użytkowego?

Otrzymałem pytanie dzisiaj od wynalazcy początkujących. Ma czytać książki o pro se (robi to sam) przygotowanie i złożenie wniosku patentowego użytkowej i uważa, że ​​ewentualnie może ona skutecznie przygotować i złożyć wniosek patentowy użytkowego na produkcie ona się rozwija.

Martwi jednak, że nie może właściwie przygotować swoje zgłoszenia patentowego narzędzia i wierzy, że nie może modyfikować swój pierwotny wniosek tak ona musi “zrobić to dobrze za pierwszym razem” (faktycznie, że jest niepoprawny… Aplikacja może być modyfikowany, ale: 1. nowy o nazwie informacje “nowa materia” nie mogą być następnie dodawane i 2. Twierdzi ona pierwotnie przedstawiona może zablokować ją w złej pozycji, takich jak uzyskania najszerszą możliwą ochronę patentową).

Ona nie musi / chce wydać swoje pieniądze na honorariów adwokackich (zwykle $3,500.00 do $7,500.00) mieć jej zgłoszenie patentowe narzędzie profesjonalnie przygotowane dla niej. Czuje jej jedyną alternatywą inne niż złożenie pro se jest znaleźć inwestora, czasami nazywane “anioł”, aby pomóc jej w koszty. Mówi, “To po prostu wydaje się tak przytłaczające.” co jest typowe state-of-umysł, w którym niezależni twórcy znaleźli się.

Moja odpowiedź dla niej jest to, że doświadczony pisarz techniczny (lub podobne detail oriented pisarz, który pisze dużo – Wielu wynalazców opuścić części swojego wynalazku, które są krytyczne, które nie mogą być dodane później i zachowuje oryginalną datę zgłoszenia… tzw. “nowa materia”) w stanie właściwie przygotować i złożyć własne tymczasowego zgłoszenia patentowego, który jest kompletnym ujawnienie wynalazku w tym części składowych oraz ich współpracy (lub za pomocą metody… kroki i jak one działają razem). Nie używam żadnego z oprogramowaniem przygotowania patentowego na rynku przygotowanie tymczasowego zgłoszenia patentowego.

Moim zdaniem, Nikt, kto nie jest odpowiednio przeszkolony w prawie patentowym (krzycząc przeznaczone) w stanie właściwie przygotować i złożyć własny wniosek patentowy użytkowej nie mówiąc i ściganie go do wydania przez USA. Urząd Patentowy (USPTO). Wnioski patentowe użyteczności mają ścisłe wymagania dotyczące przygotowania (zwłaszcza serce wniosku… roszczenia) i zostaną zbadane przez sąd, jeżeli wynalazek staje się komercyjnym sukcesem i ktoś chce go unieważnić.

Zajmuje się nie tylko wiedzy prawniczej nabytej przez zdaniu egzaminu Bar Patentowy podane przez USPTO, ale o 2-3 lat szkolenia pod codzienną opieką doświadczonego rzecznika patentowego. Dlatego, rzecznik patentowy początkujących lub rzecznika patentowego (nie prawnik) którzy przechodzili obok paska Patentowego, ale nie został przeszkolony przez doświadczony rzecznik patentowy nie jest nawet zakwalifikowany na przygotowanie zgłoszenia patentowego przez niego / jej samej! Prawda “iść pod nóż” za pomocą “chirurg” kto tylko przeczytać książkę o robieniu operacji mózgu i jesteś jego / jej pierwszym pacjentem? Myślę, że nie!

Ona jest także kontemplując przy użyciu pakietu oprogramowania do pliku tymczasowego zgłoszenia patentowego. I nie korzystał z takiego oprogramowania, ale może być cenną pomocą w przygotowaniu tymczasowe zgłoszenia patentowego (patrz niżej o konieczności wyników ocenionych przez rzecznika patentowego). Jeśli chodzi o programy do przygotowania zgłoszenia patentowego użytkowego, “sztuczna inteligencja” Obecnie nie można nawet właściwie symulować procesy decyzyjne w karalucha lub na muszki owocowej… nie mówiąc już o procesach decyzyjnych, wyszkolonych Rzeczników Patentowych.

Jednak, Polecam robi write-up i szkice swojego wynalazku w celu wyjaśnienia i krystalizować swój wynalazek w swoim umyśle. Możesz użyć książki lub oprogramowania, aby pomóc w tym procesie. JEDNAKŻE, przesłać swoje prace do rzecznika patentowego do edycji i sfinalizować! Zachęcam do zapoznania się wszystko co możliwe na temat patentów, a proces wynalazku, ale uważaj o swoich ograniczeń.

Powodem nie słychać o niewłaściwie przygotowanych patentów pisanych przez niezależnych wynalazców są unieważnione przez sądy jest to, że praktycznie żaden uczynić je do systemu sądowego poprzez osiągnięcie komercyjnego sukcesu. Tak więc, niezależni twórcy są “kołysały” do fałszywego poczucia bezpieczeństwa, że ​​od “Joe Inventor” “skutecznie” przygotowany, wniesiony, i ma swój własny patent, Mogę zrobić tak samo. Nie zdają sobie sprawy, że wydał patent jest praktycznie bezwartościowe (i.e. Roszczenia oferują bardzo wąski zasięg, w których konkurenci’ produkty nie wchodzą lub “naruszenie patentu” i / lub gazie nieważne z powodu błędów popełnionych przez wynalazcę)!

Zobacz mój artykuł o pro se wynalazców, którzy już złożyli wniosek patentowy (oddzielny wiadomość poniżej).

Zrobiłeś wyszukiwania patentowego czy Twój wynalazek jest jeszcze opatentowaniu (jest przydatna do zrobienia czegoś, jest nowy, i nie oczywistą rzeczą do zrobienia jest)?

Można korzystać z witryny internetowej USPTO, jeśli chcesz, choć poszukiwania patent jest tak samo sztuka jako nauki i bierze robi dużo wyszukiwań opanować. Zobaczyć:

http://www.inventionpatenting.com/us_patent_office.html

Mogę zrobić profesjonalne wyszukiwanie patentów niedrogo w:

http://www.inventionpatenting.com/order_patent.html

Również, Mam dwie oferty na złożenie wniosków patentowych na ograniczony czas:

Przygotuj tymczasowego stosowania Patentowy:

http://www.inventionpatenting.com/file_provisional_adwords.html

Przygotowanie zgłoszenia patentowego Utility:

http://www.inventionpatenting.com/file_utility_adwords.html

Mam nadzieję, że to pomaga. Daj mi znać, jeśli masz dodatkowe pytania.

Z poważaniem,

Brian R. Rayve

Add to Technorati Favorites

niezależnych wynalazców wnioski patentowe newbie wynalazcy narzędzie pro se zgłoszenia roszczenia Zabezpieczenia patentowe patent zgłoszenia użyteczność aplikacji pro se inwestorów niezależnych wynalazców wstępne wnioski patentowe wynalazcy wynalazki nowy ujawnienie sprawa z części składowych wynalazku metody oprogramowanie przygotowanie patent ścigania do wydawania nas. Urząd Patentowy sukces komercyjny unieważnić patent egzamin patentowego bar rzecznik patentowy przygotowanie wniosków patentowych użytkowych write-up z wynalazków szkiców swoich wynalazków patenty Proces wynalazek unieważnione przez sądy sukces komercyjny wydane patenty konkurentów produkty naruszają patent pro se wynalazców Wyszukiwanie patent nam Urząd Patentowy Urząd Patentowy złożenia wniosków patentowych

Pozostaw odpowiedź