Ak by Nezávislé Vynálezcovia pripraví a vlastných aplikácií Utility patent?

Dostal som otázku dnes z nováčik vynálezca. Si prečítal knihu o profesionálnej sa (robiť to sami) príprava a podanie patentovej prihlášky úžitkového a verí, že možno dokáže úspešne pripraviť a podať patentovú prihlášku úžitkového na výrobku, že sa vyvíja.

Má strach, že aj keď sa nemusí správne pripraviť jej úžitkovú patentovú prihlášku, a domnieva sa, že nemôže zmeniť svoju pôvodnú žiadosť, aby jej musí “si to hneď na prvýkrát” (v skutočnosti, že je nesprávne… Aplikácia môže byť zmenený, ale: 1. nové volal informácie “nová vec” nemôže byť následne pridané 2. nej tvrdí, ako bolo pôvodne predstavil môže zablokovať ju na zlej pozícii, ako pre získanie patentovej ochrany najširšie možné).

Nemá / ​​chcete minúť svoje peniaze na palmáre (typicky $3,500.00 k $7,500.00) ju mať utility patent profesionálne pripravené pre ňu. Ona cíti, že jej jedinou alternatívou než podanie profesionálne sa je nájsť investora, niekedy volal “anjel”, aby jej pomohol s jej nákladmi. Hovorí, že “Zdá sa to tak ohromujúce.” ktorý je typický state-of-myseľ, v ktorom nezávislí vynálezcovia ocitnú.

Moja odpoveď na nej je, že skúsený technický spisovateľ (alebo podobné DETAIL Oriented spisovateľ, ktorý píše veľa – Mnoho vynálezcov vynechať časť svojho vynálezu, ktoré sú dôležité, ktoré nemôžu byť pridané neskôr a zachovať pôvodný dátum podania… tzv “nová vec”) môžu dostatočne pripraviť a podať vlastnú dočasné patentovú prihlášku, čo je úplné informácie o vynáleze, vrátane súčastí a ako pracujú spoločne (alebo pre metódu… kroky, a ako spolupracovať). Osobne som nepoužil žiadne softvér patentu prípravy na trhu vypracovala dočasné patentovú prihlášku.

Podľa môjho názoru, Nikto, kto nie je riadne vyškolení v oblasti patentového práva (kričal určený) môžu dostatočne pripraviť a podať vlastnú úžitkovú patentovú prihlášku nieto stíhať a to vydaním cez USA. Patent Office (USPTO). Prihlášky úžitkových patentov majú prísne požiadavky na prípravu (najmä srdce žiadosti… pohľadávky) a bude preskúmaná súdom, ak váš vynález stane komerčný úspech, a niekto chce zneplatniť.

Trvá to nielen právne znalosti získané zložením advokátske skúšky daný patent USPTO, ale o tom, 2-3 rokov tréning pod každodenným dohľadom skúseného patentového zástupcu. Preto, nováčik patentový zástupca alebo patentového zástupcu (nie je právnik) , Ktorý prejde Patent Bar ale nebol vyškolený skúsený patentový zástupca ani nie je spôsobilý pripraviť patentovú prihlášku ho / seba! Chceli by ste “ísť pod nôž” s použitím “chirurg” ktorí len čítať knihu o tom, operáciu mozgu, a vy ste jeho / jej prvá pacientka? Myslím, že nie!

Ona je tiež uvažuje pomocou software podať predbežné patentovú prihlášku. Osobne som nepoužil tento softvér, ale to môže byť cennou pomôckou pri príprave dočasné patentovú prihlášku (pozri nižšie o tom mať na zhodnotil výsledky patentového zástupcu). Pokiaľ ide o programy pre prípravu úžitkovej patentovú prihlášku, “umelá inteligencia” v súčasnosti nie je možné ani adekvátne simulovať rozhodovacie procesy švába alebo octomilky… nieto rozhodovacie procesy vyškoleným patentový zástupca.

Však, Ja odporúčam robiť písať-up a náčrtky svojho vynálezu objasniť a kryštalizovať svoj vynález vo svojej mysli,. Môžete použiť knihu alebo softvér, ktoré vám pomôžu v tomto procese. Ovšem, predložiť svoju prácu patentového zástupcu upraviť a dokončiť! Odporúčam, aby ste si prečítali všetko, čo možno o patenty a vynález procesu, ale pozor na vaše obmedzenia.

Dôvodom, prečo nechcete počuť o nesprávne pripravené patenty napísaných nezávislými vynálezcovia sú škody vzniknuté súdy je, že prakticky nikto robiť to súdneho systému tým, že dosiahne komerčného úspechu. Teda, nezávislé vynálezcovia sú “ukolísať” do falošného pocitu bezpečia, že od roku “Joe Inventor” “úspešne” pripravený, podal, a má vlastný patent, Môžem tak urobiť aj. Neuvedomujú si, že vydal patent je prakticky bezcenná (IU. pohľadávky ponúknuť veľmi úzke pokrytie, pod ktorým konkurenti’ výrobky nepatria alebo “porušuje patent” a / alebo naplno neplatné v dôsledku chýb urobených vynálezcom)!

Pozri sa na môj článok o vynálezcovi profesionálnych SE, ktorý už podal patentovú prihlášku (samostatný príspevok nižšie).

Urobili ste patentový prieskum, či je váš vynález je ešte patentovateľné (je užitočné niečo urobiť, je nový, a nie je jasné, čo robiť)?

Môžete použiť webové stránky USPTO, ak sa vám páči, keď patent vyhľadávanie je rovnako umenie ako veda a berie robí veľa zvládnuť vyhľadávanie. Vidieť:

http://www.inventionpatenting.com/us_patent_office.html

Môžem urobiť profesionálny patentový prieskum lacno na:

http://www.inventionpatenting.com/order_patent.html

Tiež, Mám dve ponuky na podanie patentovej prihlášky na obmedzenú dobu:

Pripravte dočasnej patentovej prihlášky:

http://www.inventionpatenting.com/file_provisional_adwords.html

Pripravte si Utility patentovej prihlášky:

http://www.inventionpatenting.com/file_utility_adwords.html

Dúfam, že to pomôže. Dajte mi vedieť, ak máte ďalšie otázky,.

S pozdravom,

Brian R. Rayve

Add to Technorati Favorites

nezávislé vynálezcovia utility patent aplikácie nováčik vynálezcovia profesionálne sa podanie pohľadávky patentovej ochrany Nástroj pre podanie patentovej prihlášky sebe investori nezávislé vynálezcovia dočasnej patentovej prihlášky vynálezcovia vynálezy Nová otázka sprístupnenia častí vynálezu komponentov metódy patent softvér prípravy stíhať pre vydávanie nás. patentová kancelária komerčný úspech platnosť patentu patentovú advokátsku skúšku patentový zástupca spracovať žiadosť úžitkový vzor write-up vynálezov skíc svojich vynálezov patenty vynález procesu zrušená súdy komerčný úspech vydaných patentov súťažiaci produkty patentová profesionálne sa vynálezca patent vyhľadávanie nám patentový úrad patentová kancelária podania patentovej prihlášky

Required