Kayıp Inventor Kullanıcı Notebook ve “Poor Man Patentler”… Oh My!

Geçenlerde bir görünüşte ciddi bir durumla karşı karşıya ve bu konuda ne bilmiyordum sizin gibi bağımsız bir mucit bir soru aldım.

O birkaç yıl için icat ve mucit defteri tutulur ve olmuştur “yoksul adamın patent” ama onları yanlış. Eğer yoksul adamın patent ne olduğunu bilmiyorum… mucit bir yazma-up ve skeçler koyar nerede olduğunu (bir açıklama olarak adlandırılan) bir zarf ve postalar kendi buluş kendine. Posta damgası ile hala mühürlü zarf sözde buluş ve mucit yasal koruma çeşit sağlamak mucit tarafından korunur.

O buluşlar dizüstü birini bulmak veya hangi diye son zamanlarda onun buluşlarından açıklamaları gönderdi Birçok şirket herhangi biri tarafından çalınmış olacaktır endişeli, O sahip artık “kanıt” o bunları icat etmişti. O onun gelecekteki geçim için bu buluşlar sayılır olarak kendini korumak için yapabileceği bir şey olup olmadığını merak.

Ona Benim cevap yoksul adamın patent olduğunu bir”şehir efsanesi” ve mucitler için kendi icatları herhangi bir koruma sağlayan değersiz. Aynı şekilde, Onun mucit dizüstü ona çeşitli buluşlar ayrıntıları iyi bir hatırlatma iken, noter onayı veya tanık değildi çünkü onu ya da onun buluşlar için herhangi bir koruma sağlar.

Oldukça, mucitler kalıcı bağlı dizüstü bilgisayardan yapılan bir mucit defteri tutmalı, sayfaları ekleyemezsiniz hangi türden ne de bir sayfa kaldırılmış olduğu belli olmadan sayfaları kaldırabilirsiniz. Iyi dizüstü üzeresiniz 1/4 kalın inç 8-1/2 tarafından 11 inç sayfaları gibi Zımba veya Office Depot gibi büyük ofis malzemeleri mağazalarında herhangi bir mevcut.

Skeçler Yap, Bir açıklama yazın, ve kalıcı yapıştırıcı herhangi bir fotoğraf size buluşun almış(s) sayfalarında. Her yeni buluş bir başlangıç ​​için yeni bir sayfa kullanın. Ardışık sayı alt sayfalar ve kullandığınız son sayfasında noter onaylı defter var. Bir Noter tarafından yerel bankada noter tasdikli olabilir, bu genellikle ücretsiz bir hizmettir.

Sen ile gelip mevcut buluşlar için diğer buluşlar ya da iyileştirmeler kroki ve açıklamak için kalan dizüstü sayfalarını kullanabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızın size dizüstü önemli bir güncelleme yapmak her zaman kullandığınız yeni son sayfada noter tasdikli mı (Beden eğitimi dersi. Mevcut bir buluş yeni bir buluş veya önemli bir gelişme eklerken).

Neden bir mucit defter tutmak gerekir? Iyi, açık olalım… Bir patent başvurusu DEĞİLDİR ve icadım değildir “patenti beklemede”. Oldukça, bir mucit not defteri kesinlikle sınırlı bir kullanımı vardır… buluş kavramı tarihinizi kanıtı olarak(s), ama sadece Amerika Birleşik Devletleri (Amerika Birleşik Devletleri). Bu, ABD nedeni, Eğer geçerli bir patent almak için bir mucit olmalı ve kim ilk mucidi olarak bir anlaşmazlık varsa, A.B.D.. Patent Ofisi, noter tasdikli mucit dizüstü bilgisayarlar gibi inventorship kanıtı kabul (ama zavallı adamın patent).

Sen değil CAN de unutmayın “backdate” başlangıçta buluş gebe zaman için mucit dizüstü(s)… yalnızca buluşun anlayışının tarihi delil olarak noter tarihinden olsun(s).

Alternatif noter için, Eğer mucit dizüstü imzalı ve tarihli olabilir (tanık) İKİ insanlar tarafından, tercihen buluşun hiçbir parasal ya da diğer bir ilgi var insanlar kim(s).

Saygılarımızla,

Brian R. Rayve
Sahip, InventionPatenting.com

P.S. Sen kilitleyebilir “patenti beklemede” Bir dosyalama tarafından makul bir fiyata şartlı patent başvurusunda.

Add to Technorati Favorites

mucit dizüstü yoksul adamın patent icat mucitler Buluşun yazma-up buluşun buluş açıklaması skeçler buluşlar buluşların yasal koruma açıklamaları şehir efsaneleri mucitler kroki buluşlar için koruma mevcut buluşlar buluşlar gelişmeleri açıklayınız yeni buluşlar patent başvuruları patenti beklemede anlayışı geçerli patent ilk mucitler tarihi bize. inventorship patent ofisi kanıtı buluşlar gebe

2 thoughts on “Kayıp Inventor Kullanıcı Notebook ve “Poor Man Patentler”… Oh My!
  1. Ben A.B.D. tarafından söylendi. Post Office, GOV. ve onlar bir fikir korumak için bir yol olduğunu söyledi! Şimdi A.B.D. eğer. Gov. Onlar çağrıldı söylendi bu yüzden bu Poorman writs yayınladı, ve onlar ilk etapta onlar için nedeni ne olursa iyi? Ve ben dava edebilirsiniz, A.B.D. tarafından yanıltılmış olmak için. Gov. Postane? Ve ne iadesi?

Bir Yanıt bırak